World Coin (WLD) Nedir? Son Gelişmeler Dikkat Çekti

World Coin (WLD) Nedir? Son Gelişmeler Dikkat Çekti

 

Kripto para piyasasında her geçen yeni bir dikkat çeken proje ortaya çıkıyor ve son zamanlarda da World Coin ilgi uyandırıyor. Peki, World Coin neden ilgi çekiyor ve WLD token fiyatında son durum ne?

 

World Coin (WLD) Nedir?

 

Worldcoin projesinin misyonu, herkese sahiplik veren bir kamu hizmeti olarak dünyanın en büyük kimlik ve finans ağını inşa etmektir.

 

Worldcoin sistemi, gizliliği koruyan küresel bir kimlik ağı olan World ID etrafında dönmektedir. World ID, kullanıcıların insan olduklarını çevrimiçi olarak doğrulamalarını (“Kişilik Kanıtı”) sağlarken, sıfır bilgi kanıtları aracılığıyla gizliliklerini korur.

 

Worldcoin protokolü ile etkileşime geçmek için, bireylerin öncelikle bir World ID oluşturulmasını destekleyen ilk cüzdan uygulaması olan World App’i indirmeleri gerekir. Bireyler World ID’lerinin Orb tarafından doğrulanması için Orb adı verilen fiziksel bir görüntüleme cihazını ziyaret ederler. Çoğu Orb, Orb Operatörleri adı verilen bağımsız yerel işletmelerden oluşan bir ağ tarafından işletilmektedir. Küre, insanlığı ve benzersizliği doğrulamak için multispektral sensörler kullanır ve tüm görüntüler varsayılan olarak cihaz üzerinde derhal silinir.

 

Orb tarafından doğrulanmış tüm Dünya Kimlikleri sahipleri, yinelenen ücretsiz WLD token hibeleri talep etme hakkına sahiptir.. Bu, WLD’yi en yaygın dağıtılan dijital para birimi yapma potansiyeline sahiptir.

 

WLD Gelişmeleri

 

BitcoinHaber.net adlı kripto para haber sitesinde de ifade edildiği gibi gizlilik endişeleri nedeniyle sık sık eleştirilen Worldcoin (WLD) projesi, önemli bir değişikliği duyurdu. Worldcoin Vakfı, Worldcoin ağına katılmak için insanların gözlerini taramaya yardımcı olan küre operatörlerine, bir süre önce stablecoin USD Coin (USDC) ile yapılan ödemelerin WLD token ile yapılacağını açıkladı.

 

Worldcoin Vakfı, yeni ödeme sisteminin önümüzdeki ay tamamlanacağını ifade etti. Şu anda, küre operatörleri yaptıkları göz taramaları karşılığında USDC ile ödeme almaktalar. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için bu durum değişmeye başladı.

 

Worldcoin Vakfı, WLD token’ın dolaşımdaki arzı hakkında da bir güncelleme yaptı. Toplamda 10 milyar adet olan maksimum token arzının yüzde 1’inden fazlasına ulaşan WLD token’ın yaklaşık 134 milyon adeti ihraç edildi. Bu token’ların 100 milyon adeti, piyasa yapıcılara kredi olarak sağlandı. Geriye kalan 34 milyon adet ise kullanıcılara ve küre operatörlerine hibe edildi.

 

Moda ve Yaşam

Bir cevap yazın