Tüm Türk Kripto Para Borsaları ve Bu Borsalardaki Altcoin’ler Tek Yerde: 21 Milyon

Tüm Türk Kripto Para Borsaları ve Bu Borsalardaki Altcoin’ler Tek Yerde: 21 Milyon

 

Kripto para birimlerinde son günlerde volatil hareketler yaşıyoruz ve genel olarak kripto piyasasının volatil olduğu ifade edilebilir. Bu noktada yatırımcıların, özellikle de günlük olarak işlem yapan trader’ların hem farklı kripto para birimlerini hem de farklı borsaları yakından takip etmek istediklerine şahit oluyoruz. Ancak tüm bu verilerin aynı anda takibinin yapılabilmesi kolay değil. 21 Milyon adlı platform da tam olarak bu noktada devreye giriyor.

 

21 Milyon Nedir?

 

21 Milyon Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsaları ve bu platformlarda listelenen kripto para birimleri hakkında canlı bilgileri paylaşan bir veri sağlayıcısıdır. 21 Milyon’da fiyatlar Türk Lirası üzerinden kullanıcılar ile paylaşılıyor. Bu da kripto para birimlerini TL bazında takip etmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü benzer platformlar genellikle dolar bazında veri sağlıyor ve bu da TL takibinde çeşitli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon böylece bir problemi daha çözmüş oluyor.

 

Bunlara ek olarak platform, kripto para borsalarına “21 Milyon Puanı” adı verilen bir puanlama da yapıyor. Yapılan açıklamalara göre bu puanlama, 21 Milyon ekibi tarafından tamamen nesnel kriterlere göre yapılıyor. 21 Milyon hesaplamayı baz alırken; platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanıyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda ise puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

 

21 Milyon’un Özellikleri

 

Kullanıcılar 21 milyon ile Türk kripto para borsalarında yer alan pariteleri görüntüleyebiliyor ve canlı fiyat hareketlerini takip edebiliyor. Bu da özellikle farklı borsalarda alım satım yapan yatırımcıların tüm fiyatları bir arada görebilmesi sebebiyle önem taşıyor.

 

Tüm bunların yanında 21 Milyon kullanıcıları gündemi de platform üzerinden takip edebiliyor. Haberler sekmesinden gündem ile ilgili önemli başlıklara ve son dakika gelişmelere ulaşılabilir. Ayrıca yeni yayınlanan haberler ana sayfaya canlı olarak düşüyor.

 

Ayrıca platformun açıklamalarına göre çok yakında 21 Milyon’un uygulaması AppStore ve Play Store’da yer alacak. Böylece kullanıcılar 7 gün 24 saat istedikleri yerden kripto para borsalarının, kripto para birimlerinin ve önemli gelişmelerin takibini yapabilecek.

Moda ve Yaşam

Bir cevap yazın