Hem Kolay Hem De Eğlenceli Son Günlerin Parlayan Sporu Nasıl Oynanır İşte Bilgiler

Hem Kolay Hem De Eğlenceli Son Günlerin Parlayan Sporu Nasıl Oynanır İşte Bilgiler

Bilardo, her yaştan ve beceri seviyesinden oyuncular tarafından beğenilen klasik bir oyundur. Bu spor tamamen hassasiyet ve strateji ile ilgilidir ve oynamayı çok eğlenceli hale getiren birkaç temel unsur vardır. Deneme bonusu veren siteler

Bilardo oynamaya başlamak için iki oyuncuya, bir bilardo masasına ve bilardo toplarına ihtiyacınız olacak. Başlamadan önce, ne tür bir oyun oynadığınızı seçmelisiniz. Genellikle, insanlar sekiz top, dokuz top, rotasyon veya düz havuz oynarlar.

Sekiz top ve dokuz top için, her oyuncu üçgen raftan beş bilardo topu seçer. Amaç, rakibinizden önce tüm toplarınızı cebe indirmektir. Bununla birlikte, düz havuz için amaç, mümkün olduğunca çok topu cebe indirmek ve puan kazanmaktır.

Seçtiğiniz oyun ne olursa olsun, üçgen rafı toplarla bilardo masasının ortasına yerleştirerek başlamalısınız. Mola, skor tablosunda ilk sırada yer alan oyuncu tarafından yapılmalıdır. Moladan sonra, kırılmayan oyuncu önce oynamaya başlar.

İşaret topu her zaman bir nesne topuna doğru oynanmalı ve daha sonra işaret çubuğu ile vurulmalıdır. Tüm toplar yasal olarak cebe atılmalıdır; herhangi bir top yasadışı olarak cebe atılırsa, bu toplar cepte kalmalı ve rakibin işaret topunu “itme” fırsatı olmalıdır. Bu durum gerçekleşirse, yasadışı cebi yapan oyuncu, oyun devam etmeden önce masayı temizlemelidir.

Oyun, tüm toplar cebe indirilene veya bir oyuncu kalan tüm toplarını belirlenen gruplarda yapana ve bir atış daha yapamayana kadar devam edecektir. Masadaki bütün topları deliklere sokan oyuncu oyunu kazanır.

Bilardo, birçok kişiye hitap eden ilgi çekici bir oyundur. Bilardo deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için kuralları yakından takip etmeyi ve oynarken iyi form ve teknik kullanmayı unutmayın.

Spor

Bir cevap yazın