Boks Ve En İyi Boksörler Listesi Açıklandı

Boks ve En İyi Boksörler Listesi Açıklandı

Boks, iki sporcunun eldivenler takarak birbirleriyle dövüşmesiyle gerçekleşen bir dövüş sporudur. Genellikle bir ring adı verilen özel bir alanda yapılır ve bir hakem tarafından yönetilir. Boks, bir sporcunun rakibine yumruklar atarak puan kazanmaya çalıştığı ve aynı zamanda rakibin yumruklarından kaçınarak savunma yapmaya çalıştığı bir spor türüdür. betist

Boksun temel amaçlarından biri, rakibi nakavt etmek ve onu yere düşürmek ya da hakem kararıyla kazanmaktır. Boks, hem profesyonel hem de amatör seviyede yapılabilir. Boksun dünya çapında birçok hayranı var ve boks karşılaşmaları sıklıkla büyük etkinlikler halinde düzenleniyor. Dünyanın en başarılı boksörleri konusunda farklı görüşler ve tartışmalar bulunsa da aşağıdaki isimler boks dünyasının en başarılı boksörleri olarak kabul edilir:

Muhammad Ali:

56 galibiyet ve 5 yenilgi ile boks tarihindeki en iyi isimlerden biri olarak kabul edilir. Kendisi ayrıca boks tarihinin en iyi ağzı olan boksörlerinden biridir.

Sugar Ray Robinson:

200 maçın sadece 19’unu kaybeden Robinson, boks tarihinin en teknik boksörlerinden biridir.

Joe Louis:

1934-1951 yılları arasında boks yapan Louis, ağır sıklette boks tarihinin en başarılı isimlerinden biridir. Kendisi 66 galibiyet ve 3 yenilgi ile kariyerini tamamlamıştır.

Mike Tyson:

1985-2005 yılları arasında boks yapan Tyson, ağır siklet boks tarihindeki en iyi isimlerden biridir. Kendisi 50 maçta 44 galibiyet almıştır.

Floyd Mayweather Jr.:

Kendisi 50 maçta yenilgi almadan kariyerini tamamlayan Mayweather Jr., boks tarihindeki en başarılı savunmacı boksörlerden biridir. Ayrıca, kendisi boks tarihindeki en yüksek kazançları elde eden boksörlerden biridir.

Spor

Bir cevap yazın