Bitcoin’de Hedef 33.000 Dolar: Popüler Analist Açıkladı

Bitcoin’de Hedef 33.000 Dolar: Popüler Analist Açıkladı

 

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, son birkaç gündür yükseliş grafikleri çizen Bitcoin fiyatı hakkında popüler bir analistin yapmış olduğu yorumları kaleme aldı.

 

Bitcoin’de 33.000 Dolarlık Hedef

 

Birer kripto para haber siteleri olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de bahsedildiği gibi anonim kripto para analisti Credible Crypto, kişisel X hesabından Bitcoin‘in saatlik grafikte önemli bir yükseliş formasyonu olan fincan kulp formasyonu oluşturduğunu ve bunun en büyük kripto parayı kısa vadede 33 bin doların üzerine çıkabileceğini söyledi. Analist yaptığı Bitcoin yorumunda, “Bazıları buna ‘fincan ve kulp’ diyor. Ben buna ‘ay kovası’ diyorum. Formasyonun detayları tam olarak Bitcoin grafiğinde rahatlıkla görülebiliyor.” sözlerini kullandı.

 

Öte yandan Credible Crypto, Bitcoin’in 30 bin doların üzerinde işlem görmeye başlaması halinde en büyük kripto paranın çoğu piyasa katılımcısının hayal edebileceğinden çok daha hızlı bir şekilde çok daha yüksek seviyelere çıkacağına ve orta vadeli hedefine doğru, 40 bin dolar seviyesine ralli yapmasını beklediğini belirtti.

 

Bitcoin’de Güncel Durum

 

Lider kripto para biriminin fiyatı bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde 2,21 yükselişle 30 bin 557 dolardan işlem görüyor. Analistin işaret ettiği eşiğin üzerine çıkan BTC için 24 Ekim’de TSİ 02.59’da gerçekleşecek olan mum kapanışı kritik olacak. Eğer mum kapanışı mevcut seviyelerin üzerinde veya civarında olacak olursa yükselişin ivmelenerek devam etmesi söz konusu olabilir.

 

Ancak tüm bunlara ek olarak analist BTC‘de son derece yükseliş bekleyen tarafta yer alıyor görünse de 28 bin 700 dolar civarındaki destek seviyesinin yeniden test edilmesinin hala ihtimal dahilinde olduğunu belirtti ve “Güzel bir haftalık kapanış oldu ve yaklaşık iki ay önce kırdığımız ve FTX çöküşünden/15 bin dolar dibinden bu yana gördüğümüz en büyük tasfiye olayına yol açan bölgeyi aştık. Şanslıysak yükselişin devam etmesinden önce yeşil bölgeyi sorunsuz bir şekilde yeniden test ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

Dolayısıyla analistlere göre her ne kadar şu anda yükseliş olsa da piyasada net yön henüz tayin edilmemiş durumda. Bu sebeple yatırımcıların hala temkinli olmasında fayda var.

 

Moda ve Yaşam

Bir cevap yazın