BenQ, fotoğrafçılara özel 27 inç 4K monitörünü duyurdu

Monitör pazarının lider üreticilerinden biri olan BenQ, 27 inç boyutunda 4K monitör arayan fotoğrafçılara özel SW271C modelini duyurdu. Monitör, ortam aydınlatmasından kaynaklanan göz kamaşmasını etkin bir şekilde azaltan ve profesyonel çalışma için gereken mükemmel renk kesinliğini vadeden çıkarılabilir bir gölgeleme başlığıyla birlikte geliyor. Gölgeleme başlığı ayrıca, hem dikey hem de yatay yönelimler için kullanılabiliyor. Buna ek olarak Eye-Care teknolojisi sayesinde, uzun bir kullanım süresinde kullanıcı rahatlığı, artırılmış verimlilik ve iş yeri güvenliği için göz yorgunluğunun önüne geçiliyor.

BenQ, fotoğrafçılara özel 27 inç 4K monitörünü duyurdu

BenQ SW271C, IPS teknolojisiyle %99 Adobe RGB renk alanı sunuyor

27 inç boyutundaki IPS panel kullanan ekranında 2160 x 3840 piksel 4K çözünürlük sunan monitörün 5 ms (griden griye) tepkime süresi bulunuyor. 4K ultra HD çözünürlük, optimum görüntüleme ve görsel yoğun iş deneyimi için ince detayların ve dokuların olağanüstü netliğine olanak sağlıyor. 1000:1 kontrast oranı ve 16:9 en boy oranına sahip monitörün ekran parlaklığı ise 300 nits seviyelerine kadar çıkabiliyor. 14-bit 3B Taramalı Tablo (LUT), RGB renk karıştırma kesinliğini geliştirirken, 99% AdobeRGB, 90% DCI-P3 ve 100% sRGB renk gamutları da doğrudan karşılanıyor. Buna ek olarak Palette Master Element ve bir kalibratör kullanarak, monitörün renk performansını en uygun duruma ayarlayabilir ve koruyabilirsiniz.

Ayrıca 1,07 milyar rengi bünyesinde barındıran monitör, hem yatay hem de dikey olarak 178 derece görüş açısına sahip. 10-bit renk derinliğine ve 60 Hz tazeleme hızına sahip monitör, nereye bakarsanız bakın daha fazla detay görmenize olanak sağlıyor. Monitörün arka paneline baktığımızda ise 3 adet USB 3.1, 1 adet USB Type-C, 2 adet HDMI 2.0, 1 adet DisplayPort 1.4 ve SD kart yuvasına sahip olduğunu görüyoruz. Bu sayede dilediğiniz gibi donanım kalibrasyonu yapabiliyorsunuz. USB-C bağlantı noktası ise, 4K içeriği sorunsuz bir şekilde görüntülemenize ve 5 Gbps’ye kadar aktarım yapabilmenize imkan tanıyor.

Kaynak: yeniyayin.com

Teknoloji

Bir cevap yazın